توضیحات محصول

 تابلو LV  طرح ریتال یکی از پرکاربرترین تابلو ها در صنعت بوده و استفاده شایانی در صنعت برق دارد و بسیاری از کارگاه های تابلو برق سازی از این طرح برای ساخت تابلو های خود استفاده می کنند.

در نقشه تابلو LV طرح ریتال با مواردی همچون :

مشخصات فنی اعم از مکانیکی,الکتریکال و IP در نقشه تابلو طرح ریتال

جانمایی و چیدمان تجهیزات و قطعات در روی درب تابلو

جانمایی و چیدمان تجهیزات و قطعات در داخل تابلو

طراحی مکانیکی بدنه تابلو طرح ریتال

مدار تک خطی مورد استفاده در تابلو طرح ریتال

مدار فرمان و قدرت بخش ورودی یا INCOMING

مدار فرمان و قدرت بخش باس کوپلر

کافیست خروجی های خود را تعریف کرده و در هنگام نصب تعویض کنید

تابلو MAIN یا تابلو اصلی یکی از مهمترین تابلو ها می باشد که به عنوان تابلو ی اصلی شناخته می شود.اساسا هر جا که نیاز به برق رسانی در داخل خود کارگاه , کارخانه ,داخل پست برق ,یا نیروگاه باشد از تابلو های MAIN استفاده می شود. بسته به درخواست مشتری این تالو ها می تواند در دو مدل ریتال یا سیواکن طراحی و اجرا شود که در این کتاب به صورت اجمال و با استفاده از نقشه های مربوطه یکی از پیشرفته و پیچیده ترین تابلو های MAIN طرح ریتال بررسی می شود.
مختصری پیرامون تابلو های طرح ریتال
شركت ريتال آلمان در سال 1961 با هدف توليد انبوه تابلوهاي استاندارد در شهر Rittershausen  آلمان فعاليت خود را آغاز نمود و در طول سال ها توسعه و نوآوري را سرلوحه فعاليت هاي خود قرار داده است . همين امر باعث شده تا امروز به عنوان بزرگترين سازنده تابلوهاي برق در سطح دنيا شناخته شود. به طوري كه اكنون در بسياري از كشورها ، نام ريتال به عنوان استاندارد تابلوهاي برق به كار مي رود. توليد انبوه تابلوها و قطعات آنها در كنار طراحي تخصصي و پيشرفته آنها باعث گرديده تا مشتري با توجه به كاربرد و سليقه بتواند تابلوي مورد نياز خود را انتخاب و در حداقل زمان تهيه نمايد.طبق مزایای این تابلو ها می توان چیدمان سلول ها را به صورت زیر به اجرا در آورد .
این سلول ها از طریق لوازم کوپل مکانیکی به هم کوپل می شوند. به این نحوه که هر سلول با سلول مجاور خود کوپل شده و در کنار یکدیگر در محلی که قرار است تابلو ها در آنجا مورد استفاده واقع شوند قرار می گیرند.
در داخل کارگاه معمولا سلول ها دو به دو با هم کوپل می شوند و در محل مصرف به هم بسته شده تا استقامت مکانیکی کل مجموعه کامل شود.در شکل بالا چنان چه مشاهده می شود نحوه چیدمان قطعات و نحوه آرایش سلول ها در کنار یکدیگر آورده شده است.لاجیک مورد استفاده در این تابلو لاجیک دو از سه است.
مزايا تابلوهاي ريتال
•    تقارن، كيفيت بالا به همراه سادگي استفاده
•    قابليت مونتاژ سريع تابلوها و توسعه تابلوها از طرفين
•    داراي درجه حفاظت بالا تا IP 54
•    افزايش حجم تابلو به همراه كاهش وزن تابلو
•    افزايش استحكام مكانيكي تابلو در برابر نيروهاي ديناميكي حاصل از جريانهاي اتصال كوتاه
•    قفل و لولا از سه نقطه كه باعث استحكام بيشتر درب ها مي گردد.
•    سرعت توليد در ابعاد و سايزهاي مختلف
•    مطابقت با استانداردهاي VDE,TUV,CSA,UL,Bureau,Lioyds
•    امكان تهيه و نصب انواع متعلقات و لوازم جانبي نظير فريم  Swing
در این فایل (نقشه تابلو LV ریتال) شما با مدار قدرت جهت تغذیه قدرت تابلو, مدار فرمان جهت عملکرد تابلو و مدار تک خطی جهت دید کلی تابلو آشنا می شوید.همانطور که در شکل نیز مشاهده می شود جانمایی قطعات و چیدمان در آنها صورت گرفته و کلید های اینکامینگ و کوپلینگ در محل مشخصی قرار گرفته اند.همچنین فیدر های خروجی در کناره ها در شکل مشخص شده است.نقشه تابلو LV ریتال به صورت کامل شما را ا طراحی این گونه تابلو ها آشنا کرده و توسط همین نقشه که اجرایی آن نیز انجام گرفته می توانید پروژه و آموزش مورد نظر را از طریق آنالیز مدارات موجود انجام دهید.

Reviews

You must log in to submit a review.